امروزه  اهميت طراحی مناسب فضای داخلی منزل  و  تاثير آن در  افزايش کیفیت زندگی  و  ايجاد حس آرامش  امری است انکار ناپذير.   تقسيم بندی فضاهای داخلی،   جنس  و  رنگ  جداره های داخلی (کف، سقف و ديوارها)،   نورپردازی،  چیدمان مبلـمان،   سیرکولاسیون  و  مسیرهای رفت و آمد  از مهم ترین عوامل  تعيين کننده زيبايی  و  کارآمدی  فضاهای داخلی  هستند.  از سوی ديگر رعایت  استانداردهای  روانشناختی  در  طراحی دکوراسیون یک فضای مسکونی،   بسیار حائز اهمیت است.  ميزان امنيت،  صميميت،   شور و هيجان  و  آرامش  موجود در يک  فضا  را می توان  با ارائه راهکارهای  مناسب،  تقویت کرد.   بايد  دانست که هر کدام  از انسان ها  دارای تعلقات ذهنی  و روحی  خاصی هستند که توجه  و پاسخگویی به این نيازها،  در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم به نظر می رسد.  درنهایت اگر تصمیم به ایجاد تغییراتی در فضای خانه، آپارتمان  و یا  ویلای خود دارید،  مشاورین  ما در این بخش می توانند به شما راهنمایی های لازم  را ارائه کنند.

 

 تصویر مربوط به طراحی منزل آقای ملک| تهرانپارس

 

        طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه،  فرآیندی است که باید به طور همزمان ارتباطی بین موضوعات زیبایی شناسی  و عملکردی برقرار کند.  طراحی داخلی یک فضا،  داستانی است که شخصیت اصلی آن خود انسان است.  فضاهای داخلی،  پاسخگوی نیاز اساسی انسان به سرپناه و حفاظت هستند و در عین اینکه زمینه را برای فعالیت انسان آماده می سازند، بر شکل این فعالیتها هم تاثیر می گذارند.  معیار اصلی موفقیت یک طرح، کارآیی آن است، طراحی می کنیم تا کارآیی فضاهای داخلی را افزایش دهیم و وظایف و فعالیت هایمان را به گونه ای آسان تر و بهتر به انجام برسانیم.

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی، مرمت و بازسازی منازل و ویلاها، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه |

 

 

 تصویر مربوط به طراحی لابی ساختمان آقای تفضلی| سعادت آباد

 

        در فضاهای مسکونی، لابی رابط بین فضای خارج و داخل است و می تواند هدایت کننده فرد به فضاهای مختلف ساختمان باشد. اگر چه سبک و اندازه همه لابی ها یکسان نیست، اما داشتن یک نورپردازی زیبا، استفاده ترکیبی از خطوط در فضا، تقسیم بندی فضا به بخش های مختلف و در صورت امکان استفاده از گیاهان سبز برای طراوت محیط، از نکاتی هستند که در جذابیت طرح یک لابی بسیار چشمگیر هستند و توجه به آنها،  فضا را دلنشین می سازد.  حضور مبلمان در فضای لابی، همیشه جهت استفاده و کاربرد نیست. صندلی، همیشه برای نشستن و میز همیشه برای انجام کاری قرار داده نمی شود. گاه این مبلمان فقط برای ایجاد یک صحنه دکوراتیو یا هویت بخشیدن به سبک طراحی محیط به کار می رود. کما اینکه گاه شکل این مبلمان نیز کاربردی نیست و مانند یک تابلوی هنری، فقط  برای افزایش جنبه زیبایی در یک طرح دکوراسیون مسکونی به کار می رود.

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی، مرمت و بازسازی منازل و ویلاها، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه |