دفاتر کار و فضاهای اداری، از اصلی ترین و مهم ترین  فضاهایی  هستند كه افراد در  طول روز  با آن سر و كار  دارند و  ساعاتی را در این مكان ها می گذرانند،  بنابراین طراحی  معماری و دکوراسیون داخلی  چنین فضاهایی  بسیار حائز اهمیت است.  بهترین راه حل برای داشتن یك روز كاری خوب و سالم،  كار كردن در  فضایی آرام، مناسب  و استاندارد است  و برای دستیابی به چنین محل کاری، نیاز به طراحی اصولی فضاهای داخلی آن است.  زمانی که طراحی فضاهای اداری یک سازمان یا شرکت،  بر اساس نیازهای آن مجموعه و به درستی صورت پذیرد، در نهایت منجر به بهبود کارکردهای فیزیکی و روانی فضاهای داخلی، تسهیل انجام فعالیت های روزمره کاری و افزایش راندمان کاری افراد در آن می شود   و شايد اين مهمترين دليلی است که اين روزها توجه ويژه ای به مبحث دکوراسيون اداری می شود.  درصورتی که درصدد تغییر دکوراسیون محیط کار خود هستید،  ما به شما کمک می کتیم دفتر کاری داشته باشد که تنها در جهت خلق و ارائه فضاهای زیبا متناسب با نیازهای امروز شما نباشد،  بلکه گسترش همگام با رشد سازمانی شما،  کارآیی فضاهای اداری و بهره گیری هرچه بهتر از امکانات شما، هدف ما خواهد بود.
 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر شرکت اسکان ری | شهر ری

 

        وقتی وارد یک فضای اداری می شویم، پذیرش قاعدتا اولین بخشی است که با آن روبرو می شویم.  بخش پذیرش یا اطلاعات، در حقیقت نقطه مشترک فضاهای داخلی محسوب می شود. لزوم شکل گیری چنین بخشی در فضاهای اداری به این دلیل است که شخص هنگام ورود به دفتر کار،  بتواند با منشی یا بخش اطلاعات ارتباط داشته باشد و در صورت لزوم لحظاتی را منتظر بماند؛ در نتیجه در این فضا به میز منشی یا کانتر پذیرش و مبلمانی برای نشستن اشخاص نیاز است. بهتر است با توجه به نوع فعاليت شرکتتان و میزان مراجعه افراد در طول روز به بخش اطلاعات یا پذیرش،  فضای ورودی دفتر کار خود را طراحی کنید.  چيدمان صحيح فضای پذیرش و نوع کانتر اداری انتخاب شده، مي تواند  تاثير به سزايی روی مخاطبين و بازديد کنندگان داشته باشد. استفاده از رنگ زرد، در بخش ورودی یک فضا،  حس  استقبال  را القا می کند، از کسالت فضا کاسته و به محیط حس آرامش و گرمی را اضافه می کند، در عین اینکه باید به میزان استفاده از این رنگ در فضا،  بسیار توجه کنیم. 

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر شرکت کالوپ| وزرا

 

        طراحی یک فضای استراحت چند منظوره که برخی از جلسات کاری پرسنل نیز در آن صورت می گیرد. در طراحی دکوراسيون اين فضا،  انتخاب شکل  و رنگ  مبلمان بسيار قابل توجه است.  رنگ  سبز روشن،  الهام بخش تازگی و شادابی برای محيط است و به افراد حس  سرزندگی و شادابی  مي دهد،  به همین دلیل برای بخشهایی مثل اتاق استراحت  و فضاهای مکث  یا  انتظار، کاربرد  آن توصیه می شود.  جداسازی اين بخش از قسمت های ديگر نيز به گونه ای انجام گرفته که پيوستگی موجود در بين اين مجموعه، همچنان برقرار است.  وجود فضای  کافی برای تردد افراد، از دیگر نکاتی است که در طرح فوق به آن توجه شده است. مطالعات نشان داده که وجود  یک فضای استراحت مناسب در یک دفتر کار، باعث افزایش خلاقيت و بهره وری کارکنان خواهد شد.. پس همين امروز دست به کار شويد و دکوراسيون دفتر کارتان را طوری تغيير دهيد که يک فضای هرچند کوچک هم شده، برای استراحت افراد، وجود داشته باشد.

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان کنترل ترافیک تونل امیرکبیر| میدان کلانتری

 

        يک فضا معمولا با خطوط متعددی تعريف مي شود. اين خطوط، علاوه بر تعريف فيزيک فضا، مي توانند تاثيرات بصری متنوع ديگری نيز داشته باشند.  به عنوان مثال،  خطوط عمودی، بر رسميت و وقار دکوراسيون فضا افزوده و سقف را بلندتر جلوه می دهند.  در طراحی دکوراسيون یک فضای اداری،  بر استفاده از خطوط افقی تاکيد شده است،  چراکه  خطوط افقی در ذات خود دارای وقار هستند،  آرامش، ثبات  و سکون را به همراه دارند  و می توانند رابطه  مناسبی را از نظر بصری و زيبايی شناسی با ساير خطوط و عناصر يک ترکيب،  به نمايش بگذارند.  برای القای يک فضای ساکت و آرام،  بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک و يا کاستن از ارتفاع سقف، می توان از خطوط افقی بسيار بهره برد.  گرچه هميشه بايد توجه داشت که برای مطلوب بودن يك فضا، تنها حظ بصری كافی نبوده و كارآیی و راحتی آن فضا،  نيز از جمله مسائل مهمی است که در طراحی باید به آن توجه شود.

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |