دکوراسیون یک مکان تجاری، به دو قسمت  دکور  داخلی  فروشگاه یا مغازه و  طراحی  ویترین  آن،  تقسیم می شود.   طراحی  ویترین،  اولین مرحله جهت جلب توجه مشتری می باشد و بعد از ورود مشتری به داخل مغازه، این  دکور  مغازه است که باعث می شود علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن کنند.  فروشگاه (و به طور کلی هر فضای تجاری)،  باید جذابیت موثر و کافی را در نگاه اول و هنگام گذار خریدار داشته باشد و این امر با  وجود  طرحی که طراح آن را خلق کرده است، بدست می آید. از سویی دیگر، نحوه  طراحی دکور  یک مکان تجاری،  ارتباط  مستقیمی با محصولی  که آن فروشگاه  یا مغازه، ارائه میکند،  دارد.  در صورت نیاز به خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاه خود، می توانید با مشاورین ما در این بخش، صحبت کنید.

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون مغازه آقای ابراهیمی| تیراژه

 

       طراحی ویترین یک مکان تجاری،  اولین و به نوعی مهمترین  مرحله جلب توجه مشتری به شمار می رود،  چرا که  ویترین  یک مغازه  در حقیقت بیانگر  هویت آنجا است و باید به شکلی گویا و روشن، مفهوم  و شعار اصلی  فروشگاه را به نمایش بگذارد. یکی دیگر از نکات مهم طراحی  ویترین، داشتن دید  مناسب  به داخل مغازه است.   ایجاد  یک نقطه  تمرکز  دید  در داخل مغازه  به گونه ای  که از بیرون دید کافی داشته باشد و نوعی  حس دعوت کنندگی به داخل مغازه  را برای افراد القا کند، از نقاط قوت یک طرح خوب است. 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون تجاری، طراحی ویترین، طراحی داخلی مغازه و فروشگاه |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون فروشگاه آقای بختیاری| سهروردی

 

        طراحی دکور داخلی یک فروشگاه  (جدا از کیفیت کالایی که آن فروشگاه عرضه می نماید)،  فاکتور مهمی جهت جذب مشتریان است، که می تواند تاثیر مثبت و یا حتی منفی بر بیننده داشته باشد. بنابراین  دکوراسیون یک مکان تجاری  از اولویت های صاحبان کالاست.    نحوه طراحی دکوراسیون یک مکان تجاری، ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که در آن ارائه می شود، دارد. دکور یک فروشگاه،  شامل آیتم هایی از قبیل طراحی قفسه ها، طراحی جداره های داخلی،  نورپردازی (نور مخفی، نور موضعی، نور عریض و …)، طراحی ویترین، انتخاب رنگها و … است.  در طراحی دکوراسیون فروشگاه ها باید همواره توجه داشته باشیم که فضاهای تجاری، فضاهای بسیار گرانی هستند و استفاده حساب شده از آنها اهمیت دارد.

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون تجاری، طراحی ویترین، طراحی داخلی مغازه و فروشگاه |