دفاتر کار و فضاهای اداری، از اصلی ترین و مهم ترین  فضاهایی  هستند كه افراد در  طول روز  با آن سر و كار  دارند و  ساعاتی را در این مكان ها می گذرانند،  بنابراین طراحی  معماری و دکوراسیون داخلی  چنین فضاهایی  بسیار حائز اهمیت است.  بهترین راه حل برای داشتن یك روز كاری خوب و سالم،  كار كردن در  فضایی آرام، مناسب  و استاندارد است  و برای دستیابی به چنین محل کاری، نیاز به طراحی اصولی فضاهای داخلی آن است.  زمانی که طراحی فضاهای اداری یک سازمان یا شرکت،  بر اساس نیازهای آن مجموعه و به درستی صورت پذیرد، در نهایت منجر به بهبود کارکردهای فیزیکی و روانی فضاهای داخلی، تسهیل انجام فعالیت های روزمره کاری و افزایش راندمان کاری افراد در آن می شود   و شايد اين مهمترين دليلی است که اين روزها توجه ويژه ای به مبحث دکوراسيون اداری می شود.  درصورتی که درصدد تغییر دکوراسیون محیط کار خود هستید،  ما به شما کمک می کتیم دفتر کاری داشته باشد که تنها در جهت خلق و ارائه فضاهای زیبا متناسب با نیازهای امروز شما نباشد،  بلکه گسترش همگام با رشد سازمانی شما،  کارآیی فضاهای اداری و بهره گیری هرچه بهتر از امکانات شما، هدف ما خواهد بود.
 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر شرکت اسکان ری | شهر ری

 

        وقتی وارد یک فضای اداری می شویم، پذیرش قاعدتا اولین بخشی است که با آن روبرو می شویم.  بخش پذیرش یا اطلاعات، در حقیقت نقطه مشترک فضاهای داخلی محسوب می شود. لزوم شکل گیری چنین بخشی در فضاهای اداری به این دلیل است که شخص هنگام ورود به دفتر کار،  بتواند با منشی یا بخش اطلاعات ارتباط داشته باشد و در صورت لزوم لحظاتی را منتظر بماند؛ در نتیجه در این فضا به میز منشی یا کانتر پذیرش و مبلمانی برای نشستن اشخاص نیاز است. بهتر است با توجه به نوع فعاليت شرکتتان و میزان مراجعه افراد در طول روز به بخش اطلاعات یا پذیرش،  فضای ورودی دفتر کار خود را طراحی کنید.  چيدمان صحيح فضای پذیرش و نوع کانتر اداری انتخاب شده، مي تواند  تاثير به سزايی روی مخاطبين و بازديد کنندگان داشته باشد. استفاده از رنگ زرد، در بخش ورودی یک فضا،  حس  استقبال  را القا می کند، از کسالت فضا کاسته و به محیط حس آرامش و گرمی را اضافه می کند، در عین اینکه باید به میزان استفاده از این رنگ در فضا،  بسیار توجه کنیم. 

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر شرکت کالوپ| وزرا

 

        طراحی یک فضای استراحت چند منظوره که برخی از جلسات کاری پرسنل نیز در آن صورت می گیرد. در طراحی دکوراسيون اين فضا،  انتخاب شکل  و رنگ  مبلمان بسيار قابل توجه است.  رنگ  سبز روشن،  الهام بخش تازگی و شادابی برای محيط است و به افراد حس  سرزندگی و شادابی  مي دهد،  به همین دلیل برای بخشهایی مثل اتاق استراحت  و فضاهای مکث  یا  انتظار، کاربرد  آن توصیه می شود.  جداسازی اين بخش از قسمت های ديگر نيز به گونه ای انجام گرفته که پيوستگی موجود در بين اين مجموعه، همچنان برقرار است.  وجود فضای  کافی برای تردد افراد، از دیگر نکاتی است که در طرح فوق به آن توجه شده است. مطالعات نشان داده که وجود  یک فضای استراحت مناسب در یک دفتر کار، باعث افزایش خلاقيت و بهره وری کارکنان خواهد شد.. پس همين امروز دست به کار شويد و دکوراسيون دفتر کارتان را طوری تغيير دهيد که يک فضای هرچند کوچک هم شده، برای استراحت افراد، وجود داشته باشد.

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان کنترل ترافیک تونل امیرکبیر| میدان کلانتری

 

        يک فضا معمولا با خطوط متعددی تعريف مي شود. اين خطوط، علاوه بر تعريف فيزيک فضا، مي توانند تاثيرات بصری متنوع ديگری نيز داشته باشند.  به عنوان مثال،  خطوط عمودی، بر رسميت و وقار دکوراسيون فضا افزوده و سقف را بلندتر جلوه می دهند.  در طراحی دکوراسيون یک فضای اداری،  بر استفاده از خطوط افقی تاکيد شده است،  چراکه  خطوط افقی در ذات خود دارای وقار هستند،  آرامش، ثبات  و سکون را به همراه دارند  و می توانند رابطه  مناسبی را از نظر بصری و زيبايی شناسی با ساير خطوط و عناصر يک ترکيب،  به نمايش بگذارند.  برای القای يک فضای ساکت و آرام،  بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک و يا کاستن از ارتفاع سقف، می توان از خطوط افقی بسيار بهره برد.  گرچه هميشه بايد توجه داشت که برای مطلوب بودن يك فضا، تنها حظ بصری كافی نبوده و كارآیی و راحتی آن فضا،  نيز از جمله مسائل مهمی است که در طراحی باید به آن توجه شود.

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر مهندس ایمانی| پاسداران

 

        ویژگیهای فضا، حرف اول را در انتخاب میز مدیریت می زند.  اگر اتاق کار شما خیلی بزرگ باشد،  انتخاب میز مدیریتی با ابعاد کوچک، چندان مناسب و صحیح نیست و اگر اتاق شما کوچک باشد، انتخاب میز بزرگی که  فضای زیادی اشغال کند،  کار هوشمندانه ای نیست که باعث می شود عبور و مرور در اتاق به سختی انجام گیرد و زیبایی میز هم به خوبی دیده نمی شود. از دیگر اصول مهم در انتخاب میز مدیریت، انتخاب طرح و رنگ مناسب است  که با کار و سلیقه کارفرما همخوانی داشته  باشد.  میزهای مدیریتی چوبی هنوز طرفداران بسیاری دارند و انتخاب این نوع میزها علاوه بر القای حس تشخص و اصالت، فضا را گرم و آرامش بخش جلوه می دهند.

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار، مطبها و فضاهای درمانی، هتلها و فضاهای اقامتی، فضاهای خدماتی و آموزشی |

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        امروزه  اهميت طراحی مناسب فضای داخلی منزل  و  تاثير آن در  افزايش کیفیت زندگی  و  ايجاد حس آرامش  امری است انکار ناپذير.   تقسيم بندی فضاهای داخلی،   جنس  و  رنگ  جداره های داخلی (کف، سقف و ديوارها)،   نورپردازی،  چیدمان مبلـمان،   سیرکولاسیون  و  مسیرهای رفت و آمد  از مهم ترین عوامل  تعيين کننده زيبايی  و  کارآمدی  فضاهای داخلی  هستند.  از سوی ديگر رعایت  استانداردهای  روانشناختی  در  طراحی دکوراسیون یک فضای مسکونی،   بسیار حائز اهمیت است.  ميزان امنيت،  صميميت،   شور و هيجان  و  آرامش  موجود در يک  فضا  را می توان  با ارائه راهکارهای  مناسب،  تقویت کرد.   بايد  دانست که هر کدام  از انسان ها  دارای تعلقات ذهنی  و روحی  خاصی هستند که توجه  و پاسخگویی به این نيازها،  در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم به نظر می رسد.  درنهایت اگر تصمیم به ایجاد تغییراتی در فضای خانه، آپارتمان  و یا  ویلای خود دارید،  مشاورین  ما در این بخش می توانند به شما راهنمایی های لازم  را ارائه کنند.

 

 تصویر مربوط به طراحی منزل آقای ملک| تهرانپارس

 

        طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه،  فرآیندی است که باید به طور همزمان ارتباطی بین موضوعات زیبایی شناسی  و عملکردی برقرار کند.  طراحی داخلی یک فضا،  داستانی است که شخصیت اصلی آن خود انسان است.  فضاهای داخلی،  پاسخگوی نیاز اساسی انسان به سرپناه و حفاظت هستند و در عین اینکه زمینه را برای فعالیت انسان آماده می سازند، بر شکل این فعالیتها هم تاثیر می گذارند.  معیار اصلی موفقیت یک طرح، کارآیی آن است، طراحی می کنیم تا کارآیی فضاهای داخلی را افزایش دهیم و وظایف و فعالیت هایمان را به گونه ای آسان تر و بهتر به انجام برسانیم.

 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی، مرمت و بازسازی منازل و ویلاها، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه |

 

 

 تصویر مربوط به طراحی لابی ساختمان آقای تفضلی| سعادت آباد

 

        در فضاهای مسکونی، لابی رابط بین فضای خارج و داخل است و می تواند هدایت کننده فرد به فضاهای مختلف ساختمان باشد. اگر چه سبک و اندازه همه لابی ها یکسان نیست، اما داشتن یک نورپردازی زیبا، استفاده ترکیبی از خطوط در فضا، تقسیم بندی فضا به بخش های مختلف و در صورت امکان استفاده از گیاهان سبز برای طراوت محیط، از نکاتی هستند که در جذابیت طرح یک لابی بسیار چشمگیر هستند و توجه به آنها،  فضا را دلنشین می سازد.  حضور مبلمان در فضای لابی، همیشه جهت استفاده و کاربرد نیست. صندلی، همیشه برای نشستن و میز همیشه برای انجام کاری قرار داده نمی شود. گاه این مبلمان فقط برای ایجاد یک صحنه دکوراتیو یا هویت بخشیدن به سبک طراحی محیط به کار می رود. کما اینکه گاه شکل این مبلمان نیز کاربردی نیست و مانند یک تابلوی هنری، فقط  برای افزایش جنبه زیبایی در یک طرح دکوراسیون مسکونی به کار می رود.

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی، مرمت و بازسازی منازل و ویلاها، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه |

 

 

 

        دکوراسیون یک مکان تجاری، به دو قسمت  دکور  داخلی  فروشگاه یا مغازه و  طراحی  ویترین  آن،  تقسیم می شود.   طراحی  ویترین،  اولین مرحله جهت جلب توجه مشتری می باشد و بعد از ورود مشتری به داخل مغازه، این  دکور  مغازه است که باعث می شود علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن کنند.  فروشگاه (و به طور کلی هر فضای تجاری)،  باید جذابیت موثر و کافی را در نگاه اول و هنگام گذار خریدار داشته باشد و این امر با  وجود  طرحی که طراح آن را خلق کرده است، بدست می آید. از سویی دیگر، نحوه  طراحی دکور  یک مکان تجاری،  ارتباط  مستقیمی با محصولی  که آن فروشگاه  یا مغازه، ارائه میکند،  دارد.  در صورت نیاز به خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاه خود، می توانید با مشاورین ما در این بخش، صحبت کنید.

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون مغازه آقای ابراهیمی| تیراژه

 

       طراحی ویترین یک مکان تجاری،  اولین و به نوعی مهمترین  مرحله جلب توجه مشتری به شمار می رود،  چرا که  ویترین  یک مغازه  در حقیقت بیانگر  هویت آنجا است و باید به شکلی گویا و روشن، مفهوم  و شعار اصلی  فروشگاه را به نمایش بگذارد. یکی دیگر از نکات مهم طراحی  ویترین، داشتن دید  مناسب  به داخل مغازه است.   ایجاد  یک نقطه  تمرکز  دید  در داخل مغازه  به گونه ای  که از بیرون دید کافی داشته باشد و نوعی  حس دعوت کنندگی به داخل مغازه  را برای افراد القا کند، از نقاط قوت یک طرح خوب است. 

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون تجاری، طراحی ویترین، طراحی داخلی مغازه و فروشگاه |

 

 

 تصویر مربوط به پروژه طراحی دکوراسیون فروشگاه آقای بختیاری| سهروردی

 

        طراحی دکور داخلی یک فروشگاه  (جدا از کیفیت کالایی که آن فروشگاه عرضه می نماید)،  فاکتور مهمی جهت جذب مشتریان است، که می تواند تاثیر مثبت و یا حتی منفی بر بیننده داشته باشد. بنابراین  دکوراسیون یک مکان تجاری  از اولویت های صاحبان کالاست.    نحوه طراحی دکوراسیون یک مکان تجاری، ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که در آن ارائه می شود، دارد. دکور یک فروشگاه،  شامل آیتم هایی از قبیل طراحی قفسه ها، طراحی جداره های داخلی،  نورپردازی (نور مخفی، نور موضعی، نور عریض و …)، طراحی ویترین، انتخاب رنگها و … است.  در طراحی دکوراسیون فروشگاه ها باید همواره توجه داشته باشیم که فضاهای تجاری، فضاهای بسیار گرانی هستند و استفاده حساب شده از آنها اهمیت دارد.

 

| طراحی و اجرای دکوراسیون تجاری، طراحی ویترین، طراحی داخلی مغازه و فروشگاه |