• مراقبت از سطوح هایگلاس

  سطوح ام دی اف هایگلاس، بهتر است با دستمال نرم و نخی و شوینده های ملایم تمیز شوند.  دستمالهای زبر، اشیاء برنده و موادی نظیر سرکه و یا الکل، می توانند آسیب محسوسی را  به روکشهای هایگلاس وارد کنند، مثل تغییر رنگ، ایجاد لکه و یا خط و خش. در صورت عدم مراقبت صحیح، سطوح هایگلاس پس از مدت کوتاهی جذابیت خود را از دست می دهند.

 • شیشه سندبلاست چیست؟

  فرایند مات کردن شیشه توسط نوعی ماسه خاص (که با شدت زیاد بر روی آن پاشیده می شود) را سند بلاستینگ  گویند. شیشه های سندبلاست شده دارای کاربردهای متفاوتی در  طراحی داخلی هستند که از آن جمله می توان به استفاده از آنها در  پارتیشن های اداری اشاره نمود. شرکتها و سازمانها معمولاً از طرفداران پر و پا قرص این نوع شیشه هستند، چرا که می توانند از این تکنیک برای حک کردن طرح لوگو، برند و یا حتی شعار سازمانی خود، بهره گیرند. همچنین استفاده از این نوع شیشه در فضای آشپزخانه، حمام و نیز دکور فروشگاهی بسیار رایج است.

 • مزایای استفاده از اتصالات الیت چیست؟

  پیچهای الیت یا مینی فیکس در سال 1980 توسط شرکت هفله ابداع شدند. هر کدام از این پیچها  (که امروزه کاربرد بسیار وسیعی پیدا کرده اند) دارای سه قسمت هستند: یک رول پلاک، یک پیچ و یک مهره.  از مزایای این نوع اتصالات می توان به سرعت و دقت بسیار بالا (به دلیل ماشینی بودن کلیه مراحل سوراخکاری)، استحکام کششی بالاتر از پیچهای معمولی، سهولت و سرعت بیشتر نصب محصولات،  قابلیت مونتاژ و دمونتاژ به دفعات و بدون کاهش کیفیت اتصال و نیز دیده نشدن محل اتصال، اشاره نمود.

   

 • ایستگاه کاری یا واحد اداری چیست؟

  هدف از طراحی یک واحد یا ایستگاه کاری ( Work Station )، تقسیم فضای کاری به گونه ای است که علی رغم جداسازی فعالیتها، ارتباط فضایی در کل مجموعه به طور کامل قطع نشود و در عین حال، نظم فضایی مناسبی در مجموعه ایجاد گردد. در این نوع طراحی، تقسیم بندی فضای کاری به وسیله پارتیشن صورت می گیرد که بسته به نوع فعالیتی که انجام می پذیرد،  میزان محصوریت توسط پارتیشن ها تعریف می شود. برای آشنایی بیشتر با این نوع فضاها و چیدمان متفاوت آنها می توانید به بخش "میز کار گروهی مبلمان اداری تیدانا" مراجعه کنید.