شش شرکت برتر مبلمان و تجهیزات اداری

     مبلمان و تجهیزات اداری مناسب، برای یک کسب و کار موفق از دو جهت اهمیت دارد: یکی طراحی و ظاهر مبلمان و دیگری راحتی و استاندارد بودن آن. یکی اینکه از جنبه زیبایی شناسی آیا مبلمان فضای کاری شما سبب شده که محل کار شما حرفه ای و شیک به نظز بیاید و یا برعکس بسیار رسمی و کسل کننده؟ و دیگر اینکه از جنبه ارگونومی و استاندارد آیا تجهیرات و مبلمان شما برای استفاده کنندکان راحتی را به ارمغان آورده یا خیر؟

     خوشبختانه امروزه بسیاری از شرکت های ساخت تجهیزات و مبلمان اداری هستند که در طراحی و ساخت محصولاتشان هم به راحتی(ارگونومی) و هم به زیبایی آنها اهمیت می دهند. در این مقاله به بررسی 6 شرکت بین المللی برتر در زمینه مبلمان اداری می پردازیم:

 

1. Urban Office

 

     دفتر شهری (Urban Office)، یک شرکت طراحی و ساخت مبلمان است که در سال 2005 در انگلستان تاسیس شد و جوانترین شرکت در لیست ما محسوب می شود. این شرکت محصولاتی را در زمینه مبلمان اداری ارائه میدهد که یکی ار مهمترین ویژگی آنها، انعطاف پذیریشان است، مثل نیمکت ها و سیستم های بایگانی مدولار که بنا به ضرورت، امکان بازچینی فضا را متناسب با نیازهای کارمندان فراهم می آورد. در مقاله ای جداکانه به بررسی بیشتر محصولات و فعالیت های این شرکت خواهیم پرداخت.

 

 

 

2. Herman Miller

 

     دومین شرکت در لیست ما، شرکت هرمان میلر است که به دلیل طراحی نوآورانه و کاربرپسند محصولات خود، دارای چندین جایزه معتبر(ازجمله جایزه Best of NEOCON) می باشد. یکی از معروفترین محصولات این شرکت، صندلی آئرون (ََAeron Chair) می باشد. (مقاله "ویژگی های یک صندلی اداری خوب" را ببینید) این صندلی که در سه اندازه متفاوت عرضه می گردد، دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آسایش کاربر هنگام استفاده از آن را فراهم می آورد. به عنوان مثال پوسته آن طوری طراحی شده است که به طور خودکار با فرم بدن فرد استفاده کننده از آن تنظیم می شود. قیمت پایه این صندلی در حال حاضر حدود 730 دلار است. به محصولات شرکت هرمان میلر در مقاله ای حداگانه بیشتر می پردازیم.

 

 

 

 

 

3. Steelcase

 

     بیش از یک قرن از آغاز فعالیت شرکت استیل کیس می گذرد. این شرکت هم در زمینه تولید مبلمان و هم پژوهش درباره طراحی فضاهای کاری، پیشرو به حساب می آید. استیل کیس مجموعه ای از پژوهش و نظر سنجی در محل های کار را ارائه می دهد که در حقیقت کمک شایانی است به مدیران در جهت بهبود فضاهای اداری شرکت ها و سازمان ها.   به این شرکت در مقاله ای جداگانه بیشتر می پردازیم.

 

 

 

 

 

4. Humanscale

 

     در طراحی و تولید محصولات کمپانی "مقیاس انسانی" (Human Scale)، پیروی از شعار معروف "کمتر بیشتر است." (Less is More)، مشهود است. طراحی محصولات این شرکت (که در زمینه تولید اکسسوری و تجهیزات اداری فعالیت می کند)، ساده، صادقانه و کاربردی است، دز عین اینکه همواره رعایت اصول ارگونومی و سلامت انسان در طراحی محصول برایشان از  اولویت  برخوردار است. از تولیدات مطرح این شرکت می توان به صندلی آزادی (Freedom Chair) اشاره کرد که در نوع خودش از بهترین ها به شمار می رود.

 

 

 

 

 

5. Kristalia

 

     Kristalia  یک شرکت کوچک تولید مبلمان در ایتالیاست، البته اجازه ندهید که اندازه کوچک آنها شما را گمراه کند.  آنها مشتریانی از سراسر جهان دارند، از قبیل  Google, Microsoft و Linkedin.   از نکات جالب توجه، علاقه ای است که صاحبان این شرکت به موسیقی جاز دارند و به قول خودشان تحت تاثیر ریتم و هارمونی جاز، محصولات خود را طراحی می کنند.

 

 

 

 

 

6. Knoll

 

     Knoll  در سال 1938 م. توسط هانس نول تاجر آلمانی در نیویورک تاسیس شد که رهبری آن را پس از مرگش در سال 1955 م. هسرش فلورانس بر عهده گرفت. هنگام طراحی مبلمان و فضا، Knoll  به دقت نیازهای مشتریان خود را بر اساس ساختار سازمانی و الگوهای استفاده، مورد ارزیابی و توجه قرار می دهد. طراحان مطرح بسیاری از سزاسز جهان با این شرکت همکاری داشته اند که از آن جمله می توان به فرانک گهری، میس وان دروهه، ریچارد میر، مایا لین اشاره نمود. در مقاله ای جداگانه به بررسی محصولات و سوابق این شرکت خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

     این شش شرکت از مطرح ترین برندهای بین المللی طراحی و ساخت مبلمان در سراسر دنیا هستند، اما قطعا شرکت های صاحب نام دیگری نیز وجود دارند که در مقاله هایی جداگانه به معرفی اجمالی آنها نیز خواهیم پرداخت.

 

 
این نوشتار برداشتی است آزاد از:
https://www.officespacesoftware.com/blog/office-furniture-companies-you-should-know