دفتر کار استودیو چهار23

         استودیو چهار 23 ، هنگام طراحی دفتر خود در لندن از عکس یک جعبه ابزار، ساخته شده از برنج و چوب بلوط،  به عنوان ایده اولیه طرح خود الهام گرفت.  فضایی که برای این منظور انتخاب شده بود، قیل از بازسازی کاربری صنعتی-آموزشی داشته و کارگاه های آموزشی فلزکاری در آن برگزار می شد. برای کارفرما این مهم بود که فضای مورد نظر به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد و در عین اینکه امکان انجام فعالیتهای مختلف را برای هر فرد فراهم می آورد، قابلیت تغییر در فضا و چیدمان هنگام نیاز و با توجه به شرایط را داشته باشد.

 

 

 

         طراحی فضا به نوعی بازتابی از تاریخ ساختمان نیز بود. به عقیده هریت پاترسون، مدیر طراحی فضایی چهار23، وجود پنجره های سیاه و سفید که نمای 360 درجه به اطراف می دهد در کنار دیوارهای آجری، تداعی کننده روزهایی است که از ساختمان به عنوان کارگاه استفاده میشد.

 

       

        استفاده از موادی مثل چوب، برنج و فولاد در طراحی و ساخت مبلمان، بیانگر همان ایده اولیه حعبه ابزار است. طرح نهایی ترکیبی از متریالهایی با بافتهای برجسته و قابل لمس هستند که در همه جا به چشم می خورند و نوعی وسوسه در افراد برای دست زدن به آنها ایحاد می کنند. از دستگیره های در طراحی شده توسط آرنو جاکوبسن بگیرید تا میزهای کنفرانس بسیار سنگین ساخته شده از چوب بلوط.

 

 

 

        استفاده از گیاهان سبز به طور گسترده از دیگر ویژگی های این دفتر کار است.

 

 

        به طور معمول در طی یک روز کاری، فضای استودیو با پارتیشن های متحرک تقسیم می شود به طوری که ایجاد فضاهایی با کاربردهای متفاوت اتاق جلسات، اتاق هیات مدیره و اتاق بایگانی را در کنار هم میسر می سازد. این پارتیشن ها را می توان برای ایجاد یک  فضای باز در استودیو برای میزبانی رویدادها، مانند شام و نمایشگاه ها، کنار گذاشت. و به این ترتیب فضای بسیار انعطاف پذیری خلق شده است.

 

 

 

 

این نوشتار برداشتی است آزاد از:
https://www.dezeen.com/2017/02/20/four23-studio-self-designed-london-office-industrial-materials-interior-uk